در آپارتمان رو بستم و دکمه آسانسور رو زدم تا به طبقه دوم برسه. خیلی طول می کشید که آسانسور به طبقه دوم برسه. با خودم فکر کردم که از طبقه دوم تا طبقه همکف 50 تا پله بیشتر نیست. برای همین تصمیم گرفتم از پله ها استفاده کنم. طبقه اول که رسیدم، دوباره دردی رو که دو شب پیش توی کمرم داشتم حس کردم. درد کمی بود اما باید هر چه زودتر به دکتر مراجعه می کردم.
طبقه همکف رسیدم و تصمیم گرفتم امروز رو پیاده به باشگاه برم. بین راه به این فکر کردم که با مربیم صحبت کنم و بهش اطلاع بدم که گاهی اوقات دچار کمر درد خفیفی می شم. صدای آهنگی که پخش می شد خبر از این می داد که نزدیک باشگاهم. وارد شدم و از پله ها پایین رفتم. همین طوری که تو فکر این بودم که شاید دلیل کمر درد های جدیدم این باشه که بدنسازی رو به صورت حرفه ای شروع کردم چشمم به یکی از قدیمی های باشگاه افتاد.
چرا تا الان به ذهن خودم نرسیده بود که این راه رو امتحان کنم؟ کمربندی که فشار وارد شده به کمرم رو کم کنه. با خوشحالی دنبال مربیم گشتم. اون حتما می تونست کمک کنه!

هر کدام از ما ممکن است شرایط مشابه رو تجربه کرده باشیم و مجبور به استفاده از کمربند شده باشیم. هر فرد به دلیل مشخص خود مجبور به استفاده از کمربند میشود. در این مقاله می خواهیم به دلایل استفاده از کمربند، فواید استفاده از آن و ویژگی هایی که هر کمر بند باید داشته باشد، بپردازیم.

استفاده از کمربند در بدنسازی

کمربند بدنسازی مانند دیواری محکم عمل می کند و ستون فقرات شما را از آسیب های ورزشی در امان نگه می دارد و باعث بهبود عملکرد بدنسازان در تمرینات بدنسازی می شود.

کمربند در بدنسازی

دلایل استفاده از کمربند

از جمله مهم ترین عوامل تاثیر گذار در استفاده از کمربند در بدنسازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1)جلوگیری از آسیب دیدگی بیشتر در اثر جابه جایی اشتباه وزنه ها و تکنیک های نادرست
2) افزایش عملکرد ورزشی
3) تحریک بیشتر عضله ها
4) داشتن نیروی بیشتر هنگام استفاده از حرکات اسکوات و ددلیفت
5)حفاظت از ستون فقرات
6)انجام حرکات سنگین بدنسازی

مزایای بستن کمربند در بدنسازی

مزایای کمربند های بدنسازی باعث استفاده آن ها در بیشتر موارد می شود. به چند مورد از آن ها در این قسمت می پردازیم.
1)کمک به شما برای داشتن فرم بهتر بدن حین تمرین
2) افزایش فشار به عضلات با هدف تمرکز و اعتماد به نفس بیشتر در تمرین
3) کمک برای داشتن تکنیک بهتر در تمرین
4) تحریک بیشتر بدن و عضلات برای عضله سازی
5) جلوگیری از آسیب به نقاط مختلف در اثر جابه جایی نادرست وزنه ها

ویژگی های کمربند مناسب ورزش

کمربند های بدنسازی سایز های متفاوتی دارند اما به صورت چسبی و سگک دار در بازار وجود دارند. انتخاب این نوع کمربند ها سلیقه ایست اما سعی کنید انتخابی داشته باشید که برای بستن کمربند به زحمت نیوفتید
اما نکاتی وجود دارد که هر فرد قبل از خرید کمربند بدنسازی باید به آن ها توجه کند:
1)هدف اصلی هر کمربند کمک به عضلات کمر و پشت است. پس برای جلوگیری از آسیب دیدگی هنگام تمرین از کمربند محکم و با دوام بالایی استفاده کنید و مطمئن باشید کمربند در دراز مدت استحکام خود را از دست ندهد. ضخامت تاثیر زیادی بر کیفیت دارد و می تواند به شما در انجام کار های سنگین کمک کند. میزان انعطاف پذیری کمربند را می توان از طریق جنس آن مشخص کرد.
2) شست و شوی راحت کمربند به دلیل تعرق زیادی که می کنید اهمیت ویژه ای دارد.
3) عرض پشتی کمربند با کارایی آن رابطه ای ندارد. سعی کنید کمربندی استفاده کنید که منطبق بر آناتومی بدن شما به ویژه کمرتان باشد.

کمربند در بدنسازی

جزیئاتی در رابطه با استفاده از کمربند در بدنسازی

آشنایی کامل با کمربند و استفاده درست از آن باعث جلوگیری از آسیب هایی می شود که در اثر استفاده نادرست از آن داریم.
میزان سفتی کمربند را هنگام استفاده درست تنظیم کنید. به طوری که نه خیلی سفت و نه خیلی شل باشد. یش از حد محکم بستن کمربند باعث می شود عضلات شکم به خوبی منقبض نشوند و عملکرد شما کاهش یابد.
برای درست بستن کمربند یک نفس عمیق بکشید. کمربند را در طرفین بدن روی برجستگی لگن بگذارید به طوری که گودی کمرتان کاملا پر شود اما با باسن تماسی نداشته باشد.
با بستن درست کمربند در بدنسازی، ظاهر بدن بیشتر به شکل v به نظر می رسد و باعث می شود با جدیت بیشتری تمرین کنید.
بر خلاف آنچه بیشتر افراد تصور می کنند عرض کمربند ها با کارایی آن ها رابطه ای ندارد و اگر استاندارد طراحی شده باشد باید مطابق بر آناتومی بدن به ویژه کمر باشد و برش های منحنی شکلی داشته باشد.
به خاطر داشته باشید حتی اگر بدنساز سالمی هستید و هیچ گونه مشکلی ندارید هم برای بهبود عملکردتان بهتر است از کمربند استفاده کنید.
در پایان گفتن این نکته خالی از لطف نیست که بهترین نوع کمربند از چند لایه چرم مرغوب استفاده شده است. اما پیششنهاد ما به شما این است که از چرم های مصنوعی استفاده کرده و بیشتر دوستدار محیط زیست باشید.

فروشگاه گوریل به عنوان یکی از برند هایی که در جهت تامین نیاز بدنسازان عزیز فعالیت دارد می تواند در کنار شما عزیزان حضور به عمل آورده و بهترین گزینه را با توجه به ویژگی های شما برایتان فراهم کند.

آسیب های ناشی از نبستن کمربند

همانطور که استفاده از کمربند در بدنسازی مزایایی دارد استفاده نکردن از آن در مواقع ضروری می تواند موجب ایجاد مشکلاتی در بدن شما شود. از جمله این مشکلات می توان به موارد یر اشاره کرد:
1)نازک شدن دیسک و یا تخریب دیسک بین مهره ای ستون فقرات
2) گرفتگی عضلات و پارگی آن ها در پشت و کمر درد های مزمن

فراموش نکنید.

قبل از شروع هر ورزش باید تجهیزات و لباس های متناسب با آن را تهیه کنید. چرا که استفاده از لوازم ورزشی استاندارد متناسب با حرکات ورزشی در بهبود عملکرد و بالا بردن بازده شما تاثیر زیادی دارد. فروشگاه گوریل عرضه کننده انواع لباس ها و تجهیزات بدنسازی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در سراسر کشور است.
تهیه هر وسیله زمانی دغدغه به حساب می آید که مجبور باشید برای خرید آن زمان بسیار زیادی را صرف کنید. اما اگر بتوانید فروشگاهی را پیدا کنید که در سریع ترین حالت ممکن نیازتان را برطرف کند دیگر از خرید کردن فراری نیستید.
فروشگاه گوریل این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید تجهیزات مربوط به رشته بدنسازی را درب منزل خود تحویل گرفته و لذت خرید آنلاین را تجربه کنید.