یافتن لباس مناسب جهت تمرین یک گام مهم در ورزش کردن است تا تمرکز کافی را داشته باشیم و بتوانیم حرکات را به خوبی انجام دهیم و لباس هایمان مانع انجام تمرین نشوند. پس چه تازه کار باشید و چه فعال در زمینه بدنسازی، باید بدانید که انتخاب لباس مناسب از ضروری ترین نکاتی است که باید به آن اهمیت دهید.
پوشیدن لباس هایی که از نظر خودتان جذاب به نظر می رسد باعث می شود تا با انگیزه بیشتری ورزش کنید و وسوسه نشوید تا تمرین خود را کوتاه کنید.
لباسی که حین ورزش انتخاب می کنید باید نکاتی داشته باشد که در این مقاله می خواهیم به آن ها بپردازیم و لباس هایی را به شما معرفی کنیم که بهتر است حین تمرین آن ها را نپوشید و بتوانید هنگام انتخاب لباس ورزشی آگاهانه تصمیم بگیرید و بتوانید لباس هایی را انتخاب کنید که زیبایی های بدن شما را بهتر نشان دهد و در عین حال راحت باشد.

انتخاب بهترین لباس حین تمرین بدنسازی

مهم نیست در چه مکانی باشیم، همه ما می خواهیم در هر جایی خوش پوش به نظر بیاییم. اما خوش پوشی به چه قیمتی؟ اگر در هنگام تمرین احساس راحتی نمی کنید و می دانید دلیل آن لباس هایتان است باید بدانید که کیفیت تمرین شما پایین آمده و ممکن است انگیزه شما را برای ورزش کم کند.
شاید فکر کنید که اگر لباس به بدنتان بچسبد دیگر شما را حین تمرین اذیت نمیکند اما باید به شما بگوییم که پوشیدن لباس های تنگ جلوی جریان هوا را می گیرد و عرق بدن شما دیر تر خشک می شود. به عنوان مثال شلوار ورزشی گنی اگر از جنس نخ یا پلی استر باشند از آن دسته لباس هایی است که نباید آن ها را حین تمرین پوشید. به جای آن می توان از شلوارک و یا گرم کن ها استفاده کرد که مورد توجه بسیاری از بدنسازان در این دوران است. سعی کنید شلوارک هایی را انتخاب کنید که کمی زیر زانوی شما باشد. اگر شلوارک ورزشی برای شما گشاد است. چرا که هر چه شلوارک شما بلند تر باشد دامنه حرکت شما کم تر می شود. آقایان بدنساز بهتر است چند جفت شلوارک که برای نگهداری کلید ها و کارت های اعتباری جیب دارند، داشته باشند.
اگر می خواهید از شورت های کوتاه استفاده کنید باید در نظر داشته باشید که از شورتی استفاده نکنید که اندازه اش شبیه به لباس زیر به نظر برسد. این نوع شورت ها زیبایی ندارند و راحتی که شما دنبال آن هستید را ندارند.

لباس مناسب ورزش بدنسازی

معرفی لباس های مناسب حین بدنسازی

حال به سراغ لباس هایی می رویم که بهتر است از آن ها در حین تمرین استفاده کنید.
ساده ترین و کم هزینه ترین پیشنهاد ما به شما یک تی شرت بدنسازی است که به اندازه کافی آزاد است و به شما اجازه می دهد تا به خوبی حرکات ورزشی را انجام دهید و جریان هوا به راحتی از آن عبور کند.
چند تیشرت در رنگ های مورد علاقه خود داشته باشید و سعی کنید لباس تکراری نپوشید.

همچنین بخوانید: تاثیر ژنتیک در بدنسازی


تیشرت هایی که در فروشگاه گوریل موجود هستند، طرح های مختلفی دارند و این امکان را به شما می دهند که بتوانید همان چیزی که می خواهید را پیدا کنید. این تیشرت ها در سایز ها و طرح های مختلف این امکان را برایتان فراهم می کند تا با چند کلیک ساده، تیشرت محبوبتان را سفارش دهید.
گوریل تقریبا برای هر فرد ورزشکار مناسب است.
اگر در باشگاه و سالن های ورزشی تمرین می کنید، به همراه تیشرت می توانید از شلوارک استفاده کنید. همان طور که می دانید لباس های ورزشی پوشیده برای سالن های سر بسته مناسب نیست. پس اگر در فضای باز مشغول تمرین هستید می توانید از گرم کن های ست و یا سوییشرت به همراه انواع شلوار های ورزشی استفاده کنید.

لباس مناسب حین تمرین

چند نکته که دانستن آن ها خالی از لطف نیست

مربیان متخصص در بدنسازی همیشه توصیه می کنند که با رعایت تمامی این نکات، جنس پارچه لباس را هم در نظر بگیرید. چرا که هر ورزش لباس ورزشی مخصوص به خود را دارد. همان طور که در توضیحات مربوط به محصولات داخل سایت گفته شد، بهتر است از پارچه هایی استفاده کنید که از لطافت کافی برخوردار باشند و پوست شما را اذیت نکنند. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که خیلی عرق می کنید و می خواهید که لباستان بوی عرق نگیرد و خیلی زود خشک شود از انتخاب پارچه های نخی خودداری کنید. پارچه های به اصطلاح عرق گیر رطوبت بدن شما را جذب و به پوست شما آسیب نمی رسانند.
به طور کلی برای ورزش بدنسازی از پارچه ای استفاده کنید که ترکیب نخ و پلی استر باشد. این انتخاب باعث می شود لباس شما شکل خود را از دست ندهد.
به سراغ لباس هایی با رنگ های خنثی بروید. چرا که اگر لباستان کثیف باشد کمتر دیده می شود و شما بهانه ای برای نرفتن به سر تمرین ندارید.
لباس هایی که می پوشید متناسب با فصلی باشد که در آن قرار دارید و درجه حرارت را در نظر بگیرید. در فصل های سرد بهترین انتخاب ها استفاده از هودی و سوییشرت است تا در عین گرم بودن راحتی و زیبایی نیز داشته باشند.


به اندازه لباس دقت کنید. یکی از فاکتور های تاثیر گذار بر روی عملکرد شما حین تمرین اندازه لباستان است.
اگر به صورت حرفه ای بدنسازی می کنید و تمرینات سختی را انجام می دهید بهتر است از کمربند های مخصوص بدنسازی استفاده کنید تا از آسیب رساندن به کمرتان جلوگیری شود.
اگر دوست ندارید لباستان را هر روز بشویید می توانید زیر گرم کن ورزشی خود از رکابی مخصوص بدنسازی و تیشرت های کمی جذب استفاده کنید. با این کار عرق بدنتان جذب لباس زیری می شود و احتیاجی به شستن مداوم لباس رویی نیست. اما این را بدانید که شستن لباس ها باعث می شود باکتری ها روی لباستان رشد نکنند و شما درگیر بیماری های پوستی نشوید.

شما در صورت تمایل می توانید بدون لباس به تمرین هایتان ادامه دهید. این روش راحت ترین حالت ممکن است؛ در صورتی که باشگاه و قوانینش اجازه این کار را به شما بدهند.

به یاد داشته باشید که فقط یک تمرین با رسیدن به اهداف خود و احساس عالی فاصله دارید. پس بهتر است وقت بگذارید و یک کمد لباس مناسب برای ورزشتان بسازید چرا که با این کار می توانید تمرینات بهتری داشته و شانستان را برای رسیدن به هدفتان بیشتر کنید.